AGRAFA 2019

od 4 kwietnia do 5 maja 2019
Rondo Sztuki


AGRAFA’19
13. Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA’19 wraz z wystawą towarzyszącą (Rondo Sztuki)
+ Young AGRAFA'19 (klub Królestwo w Rondzie Sztuki).13. Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA’2019 (wystawa pokonkursowa)

Taka okazja raz na dwa lata: AGRAFA’19
Co do pokazania mają młodzi projektanci? Dowiemy się dzięki 13. edycji Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej. W rywalizacji udział biorą studenci studiów projektowych i artystycznych oraz absolwenci z lat 2017 i 2018. Oceniane i prezentowane będą prace w 6 kategoriach: animacja, identyfikacja wizualna, informacja wizualna, grafika edytorska, krój pisma, strony www/aplikacje/publikacje cyfrowe.
Czyje prace obejrzymy na pokonkursowej wystawie XIII Międzynarodowego Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej? Zwycięzców i wyróżnionych poznamy podczas wernisażu w Rondzie Sztuki. Będzie to również okazja, by podziwiać wszystkie prace, które zakwalifikowały się na wystawę.
Wystawa w Rondzie Sztuki jest wystawą pokonkursową 13.Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.
https://asp.katowice.pl/wydarzenia/agrafa-2019.html


Wystawie głównej towarzyszyć będzie wystawa w mniejszej Galerii+ Ronda Sztuki, na której swoje prace zaprezentują młodzi projektanci, absolwenci Wydziału Projektowego ASP w Katowicach na kierunkach Projektowanie Graficzne i Wzornictwo.


Young AGRAFA'19

Pionierskie przedsięwzięcie towarzyszyć będzie 6. edycji międzynarodowej konferencji projektowej Agrafa 2019. Celem jest promocja młodych i ich podejścia do projektowania w międzynarodowym środowisku oraz oddanie im głosu w dyskusji dotyczącej możliwości rozwoju współczesnego projektowania.
Jak wziąć udział? Wysyłając zgłoszenie! Do nadsyłania zapraszamy wszystkich młodych projektantów, absolwentów i doktorantów, reprezentujących zróżnicowane środowiska, również interdyscyplinarne: naukowe, biznesowe i społecznie zaangażowane. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną 3, których autorzy zaprezentują się wieczorem, 4 kwietnia w Rondzie Sztuki (Klub Królestwo) w Katowicach. Na spotkanie złoży się łącznie sześć 15-minutowych wystąpień podsumowanych debatą. Tematyka prezentacji będzie dotyczyć zagadnienia głównego Konferencji: Możliwości / Opportunities. Spotkanie zostanie poprowadzone przez cenionego projektanta, Ramę Gheerawo (Helen Hamlyn Centre for Design, RCA).
Młodzi, głos należy do Was! Zgłaszajcie się!


Terminy wydarzeń:

13. Międzynarodowe Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA’19 (wystawa pokonkursowa)
Termin: 4.04-5.05.2019
Miejsce: Rondo Sztuki, Galeria poziom 0
Wernisaż: 4 kwietnia 2019, godz. 17:00,

Wystawa towarzysząca

Termin: 4- 21.04.2019
Miejsce: Rondo Sztuki, Galeria + (I piętro)

Young AGRAFA’2019
Termin: 4 kwietnia 2019, 18:00
Miejsce: Klub Królestwo w Rondzie Sztuki (I piętro)


Wstęp wolny.